Policie dnes vyslýchala několik lidí, kteří měli na starost pohyb alegorického vozu skupiny Paraiso de Tuiutim který se hned na začátku nedělního programu dostal mimo kontrolu a vjel do davu. Zraněno bylo nejméně 20 lidí, z toho tři ženy těžce - jedna z nich má zlomené obě nohy. Osm lidí skončilo v nemocnici.

"V důsledku deště se vůz stočil doleva. Organizátoři se ho snažili srovnat, ale pak nad ním ztratili kontrolu," uvedl vedoucí průvodu Elmo dos Santos.

Podle první pracovní hypotézy vyšetřovatelů mohla být příčinou neštěstí mechanická závada vozu.

Den po neštěstí vyrazily opět do ulic tisíce lidí, kteří tančili v doprovodu pouličních skupin hrající písně skupiny Beatles převedené do sambového rytmu.

Podle reportéra agentury Reuters však byla z davu cítit únava ze současné ekonomické recese a především politických poměrů, kdy jsou desítky předních politiků vyšetřovány či souzeny v souvislosti s korupčními skandály.

Jeden z tanečníků Mario Marcio byl oblečen do pruhovaného vězeňského mundůru, který podle něho představoval "všechny politiky co se sápou po našich penězích". Opodál tančila v policejním kostýmu Fernanda Britová, která by prý chtěla "zatknout všechny zkorumpované politiky" a ukázat světu, že i v Brazílii se mohou poměry zlepšit.

Čtěte také: Extrémní dávka jedu. Kim Čong-nama zabila za 20 minut