Celou situaci žena popsala na twitteru. „Dělaly jsme různé fyzické výzvy. Byly to jednoduché věci, které ale vyžadovaly soustředění a koordinaci celého těla. Třeba jsme ležely na zemi a musely se přetočit, a přitom udržet na jedné noze botu,“ popsala matka.

Hazardní challenge

Dívka byla rozdováděná a chtěla další výzvy. Alexa proto prohledala internet a jednu z nich vybrala. Virtuální asistent poté dítě vyzval, aby do zásuvky strčilo minci. „Napůl zastrč do zásuvky nabíječku na mobil a pak se dotkni pencí odhaleného hrotu zástrčky,“ řekla svým typickým hlasem.

JonBenét Ramseyová
Záhadná vražda malé královny krásy. K objasnění nepomohlo ani tisíc vzorků DNA

Když Livdahlová uslyšela, co Alexa navrhla, její první reakce bylo okřiknout ji jako psa. Šokovaná žena z Minnesoty dále na twitteru sdělila, že je naštěstí její dcera dostatečně chytrá na to, aby nic takového neudělala.

Trend se však šíří sociálními sítěmi a spousta dětí jej zkouší. Výzva vznikla přibližně před rokem na sociální platformě TikTok. Na internetu je nejvíce známá pod jménem „penny challenge“ a způsobila už nejeden požár.

Děti mohou přijít o prsty

Už před rokem řešili hasiči v americkém Massachussetts několik školních požárů, které vznikly právě kvůli tomuto trendu. „Když postupujete podle pokynů výzvy, dojde ke vzniku jisker a celý proces poničí elektrické obvody, v některých případech to vede až k podpálení budovy,“ napsali ve zprávě, kterou poslali všem hasičským stanicím v zemi.

Zdroj: Youtube

Největším strašákem je ovšem ohrožení zdraví dětí. Protože kovy vedou elektřinu, hrozí lidem, kteří výzvu provádějí, elektrický šok. „Člověk může přijít o prsty, ruce nebo celé paže,“ vysvětlil možné nebezpečí vedoucí hasičů v anglickém městě Carlisle Michael Clusker.

Amazon na situaci okamžitě zareagoval a virtuálního asistenta jménem Alexa aktualizoval, aby se už nic podobného v budoucnosti nestalo. „Důvěra zákazníků je u nás na prvním místě. Jakmile jsme se o této chybě dozvěděli, okamžitě jsme začali s opravou,“ sdělili zástupci společnosti stanici BBC.