Žena se v úterý brzy ráno vypravila na ostrově Hilton Head venčit psy. Ti se ale vrátili bez ní, proto se ženu vydali hledat její příbuzní, uvedla mluvčí šerifa v okrese Beaufort Angela Viensová. Jeden z příbuzných ženu našel poblíž laguny u golfového hřiště a kontaktoval záchrannou službu.

Útok žraloka, ilustrační foto.
Žralok v egyptské Hurghadě zabil mladého Rusa. Brutální útok natočily kamery

Aligátor se podle sdělení kanceláře šerifa znovu objevil ve chvíli, kdy se záchranáři pokoušeli ženu bezúspěšně oživit. Plaz tělo hlídal a přerušil práci záchranářů. Nakonec byl téměř třímetrový samec odchycen a usmrcen, uvedli podle NYT představitelé jihokarolínského úřadu pro přírodní zdroje. Žena byla na místě prohlášena za mrtvou.

Šesté úmrtí od roku 2000

Od roku 2000 jde už o šesté úmrtí po útoku aligátora v Jižní Karolíně z celkových 24 incidentů. Loni v srpnu v okrese Beaufort zahynula po útoku aligátora 88letá žena.

Žralok bílý. Ilustrační foto
Kroužil tiše kolem, pak jí přerval tělo. Děsivých útoků žraloka má historie víc

Jay Butfiloski z úřadu pro přírodní zdroje v rozhovoru s NYT loni v srpnu uvedl, že smrtelné útoky aligátorů jsou vzácné. V posledních letech jich ale přibývá, jelikož do oblastí, kde žijí, zasahuje zástavba. Útoky jsou podle něj častější v blízkosti vodních ploch a v případech, kdy je s člověkem zvíře.