Podle nejnovějších informací, které se investigativnímu webu Projektu podařilo získat, Vladimir Putin postavil své utajované přítelkyni a dětem dům jen 800 metrů od své oblíbené rezidence ve Valdaji. Dvouletá stavba dřevěné vily o výměře 1200 metrů čtverečních skončila v roce 2022.

Alina Kabajevová na archivním snímku z 13. ledna 2012
Alina Kabajevová: Putinova přítelkyně vlastní asi 20 nemovitostí, tvrdí novináři

K dopravě Kabajevová i s dětmi používá pravděpodobně soukromou železnici, která končí v utajované stanici. Z ní se dá do domů přesunout i vrtulníkem. Putin údajně dokonce nechal kvůli bezpečnosti vybudovat v okolí stanice protivzdušnou obranu, tvrdí novináři ve zprávě, kterou zveřejnili 28. února.

Podle investigativců je otcem všech potomků bývalé gymnastky Putin. Přítomnost malých dětí v rezidenci potvrdil jeden ze zdrojů Projektu. Novináři si také mohli na satelitních snímcích potvrdit, že prezident nechal v létě 2020 a 2021 na místě bývalých heliportů postavit malou motokárovou dráhu a vedle rezidence o rok později dostavěl velké žlutomodré dětské hřiště.

Vztah trvá možná už 15 let

Fámy o možném vztahu Kabajevové a Putina svět obletěly v roce 2008. Prezident tehdy ovšem vše popřel. „Nikdy jsem neměl rád lidi, kteří chodí se svými erotickými představami a strkají svůj usmrkaný nos do životů jiného člověka,“ řekl tehdy italskému novináři, který se ho na pravdivost informace zeptal.

Otázka na jejich vztah tehdy přišla jen několik dní po té, co bulvární deník Moskovskij korespondent zveřejnil zprávu, že Putin plánuje s Kobajevovou svatbu. Noviny záhy svou činnost údajně z finančních důvodů pozastavily. A tak to zůstalo doposud, informuje stanice NPR

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu a náčelník generálního štábu Valerij Gerasimov
Kdo jsou Putinovi nejbližší lidé: generál rybář, zamračený rváč i jestřáb z KGB

V té době se Putin začal rozvádět po 25letém manželství s Ljudmilou, se kterou má dvě dcery. Oficiálně svobodným mužem se stal v roce 2013.

Alina KabajevováAlina KabajevováZdroj: Profimedia

Podle autorů Projektu se mu dosud dařilo vztah s bývalou gymnastkou úspěšně skrývat. Žádný z vysoce postavených lidí kolem prezidenta, se kterými novináři mluvili, je nikdy neviděl spolu. Všichni ale vědí o tom, že mezi nimi blízký vztah je, uvádí ve zprávě.

Počet dětí nikdo nezná přesně

V roce 2015 švýcarské noviny tvrdily, že Kabajevová porodila jejich společné dítě ve švýcarském Luganu. Kreml však popřel, že by byl Putin otcem. Podle Projektu má Kabajevová ve Švýcarsku soukromé doktorky a porodní asistentky, které za ní později k jejímu dalšímu porodu letěly do Ruska.

V tom, kolik dětí Putin s neoficiální carevnou Ruska má mít, se média rozcházejí. Některá uvádí tři, jiná naopak čtyři. „Alina má s Putinem dva malé chlapce a holčičky dvojčata, které se narodily ve Švýcarsku,“ sdělil anonymní zdroj bulvárnímu serveru Page Six. Jedná se ovšem o neověřené informace, podle kterých všechny děti vlastní také švýcarské pasy. 

Švýcaři Kabajevovou označili za novou Evu Braunovou 

Do Švýcarska se Kabajevová s dětmi uchýlila ve chvíli, kdy Rusko poprvé proniklo na Ukrajinu. Země ovšem neudržela svou neutralitu a proti Rusku zaujala tvrdý postoj, když přívržencům Putina zmrazila majetek. 

Proti jejímu pobytu v zemi dokonce vznikla petice, která získala více než 73 tisíc podpisů, píše deník Toronto Sun. Její autoři kritizovali Švýcarsko, že nadále hostí oblíbenou ženu pomateného diktátora. „Je na čase, aby se Eva Braunová vrátila ke svému Führerovi,“ přirovnali autoři petice Putina k Hitlerovi, informuje deník The Independent

Přirovnala média k samopalu

O současném pobytu Kabajevové veřejnost nemá podrobné informace. Novináři Projektu předpokládají, že využívá svůj nový dům ve Valdaji. Bývalá gymnastka se naposledy na veřejnosti ukázala na začátku února na akci věnované výročí společnosti National Media Group (NMG), v níž je od roku 2014 předsedkyní představenstva, uvedl server Newsweek.

Na události věnované výročí společnosti přirovnala Kabajevová média k samopalu AK-47, informuje web Business Insider. „Naši lidé tento úspěch potřebují, protože v současných podmínkách je práce s informacemi, když bojujeme za naši zemi, jako válečná zbraň,“ řekla ve videu, které na Twitteru sdílel poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.

Sankce na Putinovu ženu velký vliv neměly

Kabajevová byla také mezi lidmi, na které mířil srpnový balík amerických sankcí, uvedla stanice CNN. Vedoucí centra pro novou americkou bezpečnost Rachel Ziembaová ovšem zdůraznila, že nic nenasvědčuje tomu, že by Kabajevová měla v USA jakákoliv finanční aktiva. „Pravděpodobně se po sankcích od Británie a Evropské unie na riziko trestu od Ameriky připravila,“ dodala. 

Křižník Moskva, někdejší vlajková loď ruské Černomořské flotily.
Tajemství potopení křižníku Moskva odhaleno. Ukrajině pomohla i příroda

Nic ovšem nenasvědčuje tomu, že by Putinova milenka strádala. Jejím majetkem je například i největší byt Ruska. Podkrovní královský apartmán v Korolevskij parku v Soči je velký 2600 metrů čtverečních, informuje Projekt na sledování korupce a organizovaného zločinu (OCCRP).

Byt v černomořském letovisku je napsaný na její babičku, která podobným způsobem na papíře vlastní v přepočtu 291 miliard korun. Sama přitom většinu roku bydlí v malé chaloupce ve vesnici Nikologory.

K luxusnímu bydlení patří bazén, u kterého je několik odpočívacích prostorů různého typu jako je například zahrada v japonském stylu nebo na grilovací altán jako vytržený z Maroka. Nechybí ani přistávací plocha pro vrtulníky nebo bar s vodopádem. Uvnitř bytu je 20 pokojů, kinosál, sál na biliár, sauna, solárium nebo bar s tanečním parketem. O patro níže pak bydlí personál.

Kariéru udělala ve sportu

Kabajevová se proslavila díky svému talentu v rytmické gymnastice. V této disciplíně závodnice předvádějí sestavy s pomocí náčiní jako jsou stuhy a míče. Na vrcholu své kariéry mohla prohlásit, že je nejlepší na světě. Dokonce po ní pojmenovali i nový pohyb.

Zdroj: Youtube

Nyní 39letá Kabajevová s gymnastikou začala jako čtyřletá dívenka. Na mezinárodní scéně debutovala v roce 1996 a v roce 1998 vyhrála první zlato na mistrovství Evropy. Svět ji brzy znal jako nejpružnější ženu Ruska. 

Během své kariéry vyhrála kromě dvou medailí na olympiádě také 18 na mistrovství světa a 25 na mistrovství Evropy. Stejně jako mnoho dalších ruských atletů se ovšem ani ona nevyhnula obvinění z dopingu. 

Zdroj: Youtube

Kvůli pozitivním testům na zakázanou látku přišla o medaili v roce 2001 a rok nesměla závodit, píše stanice BBC

Po gymnastice přešla do politiky a médií

Po odchodu z gymnastiky se v roce 2007 vrhla do politiky. Až do roku 2014 byla součástí dolní komory ruského parlamentu jako členka vládnoucí strany Jednotné Rusko.

V parlamentu se mimo jiné zasadila o přijetí zákona, který brání adopci mnoha ruských sirotků v zahraničí.

Ruský prezident Vladimir Putin
Ukázal Putinův projev napětí v Kremlu? Svět řeší neučast Kadyrova či Prigožina

V roce 2014 z politiky odešla a stala se předsedkyní společnosti NMG, která má velké podíly v téměř všech významných ruských státních médiích. Místo jí podle webu Projekt zařídil na Putinovu žádost jeho dlouholetý přítel Jurij Kovalčuk, kterému firma patří.

Kritici Kremlu jeho organizaci obviňují z propagandy. „Je to prokremelské impérium televizních, rozhlasových a tiskových organizací,“ popisují společnost podle stanice NPR Spojené státy americké.