Královna si na svých brožích velice zakládá a údajně jich vlastní několik stovek. Pečlivě přitom volí, kterou brož při jaké příležitosti použije. Podle uživatelky Twitteru jménem Julie (@SamaruiKnitter) právě volbou šperků během Trumpovy návštěvy vysílala silné poselství.

Už ve čtvrtek, kdy Donald Trump dorazil do Londýna, učinila přinejmenším kontroverzní krok, když si jako ozdobu při přijetí arcibiskupa z Canterbury a šejcha Ahmada Al-Tayeba zvolila brož ve tvaru zeleného listu, kterou dostala jako osobní dar od bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy a jeho manželky Michelle. Sám Trump přitom svého demokratického předchůdce dlouhodobě kritizuje.

Pro páteční odpolední čaj s Trumpem a jeho manželkou Melanií na hradě Windsor si připnula brož ve tvaru palmového listu, kterou v roce 2002 zdědila po své matce. Královna matka ji přitom měla na pohřbu jejího otce, předchozího krále Jiřího VI., což podle diskutujících plně vystihuje, co si Alžběta II. o Trumpovi myslí.

Do amerického prezidenta se strefila i v sobotu, kterou již Trump soukromě trávil ve svém golfovém resortu ve Skotsku, kde se připravoval na pondělí summit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Na setkání s belgickým králem Philippem a jeho ženou Mathildou si připnula safírovou brož ve tvaru sněhové vločky. Tu dostala loni od kanadského lidu u příležitosti safírového jubilea, tedy 65 let od nástupu na trůn, během londýnských oslav 150 let kanadské konfederace. Podle diskutujících má v tomto případě připomenout, že Trump má velice napjaté vztahy s kanadským premiérem Justinem Trudeauem, se kterým válčí kvůli clům.

Vlákno pod původním tweetem, ve kterém přispěvatelka vyjádřila své prvotní postřehy, obsahuje více než 400 příspěvků. Bylo téměř 4200krát retweetováno a vysloužilo si přes 11 500 lajků. Daily Mail požádal o vyjádření Buckinghamský palác. Ten se však k těmto spekulacím nevyjádřil.