Z japonského přístavu Čoši směřovala do San Franciska vzdáleného 9600 kilometrů. Kdyby se jí pokus povedl, byla by první ženou, která sama a jenom s pomocí vesel překonala Pacifik.

Nouzový signál vyslala v sobotu po 14:00 hodině místního času ve vzdálenosti asi 250 kilometrů od Japonska. Po dvou a půl hodině ji vzala na palubu nákladní loď a předala ji japonské pobřežní stráži.

Plán

Podle původního plánu měla plavba na sedmimetrovém člunu, který nemá motor ani plachtu, trvat do konce září. Veslařku neprovázelo žádné doprovodné plavidlo. Spoléhala jen na podpůrný tým, který s pomocí satelitní techniky sledoval její pohyb ze země.

Sólovou plavbu přes Tichý oceán dokázali dokončit v historii jen dva muži – Francouzi Gérard d'Aboville v roce 1991 a Emmanuel Coindre v roce 2005. Jedinou známou ženou, která se o sólovou plavbu přes Pacifik pokusila, je Britka Sarah Outenová. Po 149 dnech ale byla donucena svůj pokus v roce 2013 na Aleutských ostrovech vzdát.

Baumsteinová na střední škole a na univerzitě závodně veslovala, její kariéru ale ukončila vážná autonehoda. Když se zotavila, staly se její vášní dobrodružné plavby. V roce 2012 společně se třemi kolegy – veslaři zvládla cestu z Kanárských ostrovů na Barbados.