Podle listu The Independent musí materiál použitý na turbany a hidžáby barvou odpovídat uniformě a v případě, že je voják v maskovacím oděvu, musí mít kamufláž i turban a hidžáb.

Čtěte také: Ubrání se Evropa bez Američanů?

Zástupce armády Eric Fanning řekl, že armáda přehodnotila dosavadní pravidla týkající se požadavků jednotlivých náboženských komunit, což umožní rozšířit prostor pro nábor nových vojáků.

Přesto však budou muset vojáci žádat o výjimku týkající se uniformy či plnovousů brigádního velitele. Při výcviku a během nasazená ale budou muset povinně nosit ochrannou přilbu.

Armáda ale kvůli zmiňovaným předpisům musí nejprve vyřešit, jak zajistit plynové masky vojákům s plnovousem. Než se na to přijde, nesmějí muži s vousy chodit do akademií, kde se počítá s výcvikem ochrany proti jedovatým látkám.

Nová pravidla přesně určují tvar hidžábu - tedy pokrývky ženské hlavy. Odhalena musí zůstat část obličeje mezi obočím a bradou. Vousy mužů pak nesmějí být delší než pět centimetrů. Pokud delší budou, má být plnovous smotán nebo složen tak, aby nepřesahoval stanovenou délku.