Než Bauerschmidtová zemřela, strávila se svým synem Timem Liddlem a snachou Ramie Liddleovou více než rok na cestách. Domovem jim byl obytný automobil, kterým najezdili více než 20.000 kilometrů a navštívili 34 amerických států.

Neobvyklé dobrodružství začalo, když Bauerschmidtové loni v červnu lékaři oznámili, že trpí rakovinou v posledním stádiu. Bylo to jen dva dny po smrti jejího manžela Lea. Syn a snacha, kteří žili v karavanu, proto Bauerschmidtové nabídli, aby šla bydlet k nim.

"Když jí zemřel manžel, udělali jsme to, co dělají všechny rodiny. Nabídli jsme jí, aby šla bydlet k nám. Ona nad tím přemýšlela asi minutu a půl a pak řekla 'Ano'. Byla připravena na dobrodružství," cituje Liddleovou zpravodajský server BBC. "Hned jsme jí koupili invalidní vozík, aby byla opravdu svobodná. Od té chvíle jsme ji mohli vzít kamkoli chtěla," dodala Liddleová.

Právě ona se rozhodla založit facebookovou stránku s názvem Driving Miss Norma. "V první řadě šlo o to, aby rodina věděla, kde jsme, ale když stránku začalo sledovat více lidí, Norma byla úplně v šoku," řekla Liddleová. Bauerschmidtová se synem a snachou jezdili od místa k místu. Někde strávili den, jinde měsíc, podle toho, jak se jim na místě líbilo.

Čím více lidí sledovalo příspěvky na facebookové stránce, tím víc chodilo Bauerschmidtové pozvánek na různé akce. Třeba se podívat na basketbal v Atlantě nebo zajít k různým lidem domů na večeři.

Rodina cestovala po celých Spojených státech. Ve státě Washington sbírali lískové oříšky a v Jižní Karolíně se účastnili slavnostního průvodu na počest Dne svatého Patrika. Ve Wyomingu navštívili Yellowstoneský národní park a zajeli i na pobřeží Massachusetts. Podívali se do bývalého zlatého dolu v Georgii a na Floridě si paní Bauerschmidtová splnila životní sen v podobě vyhlídkového letu horkovzdušným balonem.

Bauerschmidtová byla velmi skromnou dámou, říká její snacha. "Poslední rok prožila šťastně. Byla to obyčejná žena, které si v životě nikdy nikdo nevšímal," říká Liddleová. "A v tom je i krása tohoto příběhu - ona byla zkrátka sama sebou".