Demonstrace proti kapitalismu se konaly například v Seattlu na severozápadě USA či v kalifornském městě Oakland. V Seattlu podle Reuters protestující ničili výlohy obchodů a začali házet na policisty kameny a kovové předměty. „To už není řízená demonstrace, zvrtlo se to v násilný akt," prohlásil policejní kapitán Chris Fowler, načež jeho lidé zadrželi nejméně 16 údajných pachatelů násilností. Přinejmenším tři policisté utrpěli při střetech zranění, z toho dva vážná.

Také v Oaklandu se zatýkalo poté, co tam dav zničil přes stovku výloh u obchodů, restaurací a bank. V Portlandu, kde byl zraněn nejméně jeden policista, nasadila policie proti účastníkům násilného protestu pepřový sprej a oslepující a ohlušující granáty.

Demonstrace levicových aktivistů se konají v USA na 1. máje tradičně a terčem jejich nevole bývají soukromé podniky či banky, často součásti nadnárodních korporací. Letos se na mnoha místech objevila rovněž hesla proti údajné policejní zvůli a diskriminaci černošské menšiny v souvislosti s nedávným úmrtím mladého černocha v Baltimoru.