Své třetí mládě přivedla na svět samice pandy velké v zoologické zahradě v americké Atlantě. Oznámila to agentura AP s tím, že jde o jediný letošní pandí vrh ve Spojených státech, kde tyto šelmy chovají čtyři ZOO.

Lun Lun byla uměle oplodněna spermatem svého partnera Jang Janga letos v červnu. Předtím se páru nepodařilo spářit přirozenou cestou.
Nicméně tyto pandy už zplodily dva potomky - v roce 2006 Mej Lan a o dva roky později Si Lan.

Ve Spojených státech chovají pandy velké ještě zahrady v San Diegu, Memphisu a Washingtonu.

Pandy jsou majetkem Číny

Ve volné přírodě přežívá již jen asi 1600 pand velkých, podle některých zdrojů 2000, dalších 200 jich je drženo ve výzkumných střediscích. Několik stovek jich je chováno v zoologických zahradách a rezervacích nejen v Číně, ale i ve světě. Všechny pandy však jsou do zahraničí fakticky jen zapůjčeny a zůstávají majetkem Číny.

Černobílé pandy velké jsou ohroženy nejen proto, že mizí jejich přirozené životní prostředí a tím i jejich výhradní potrava - výhonky jediného druhu bambusu -, ale i pytláctvím a nízkou reprodukční schopností. Za zabití pandy, za jejíž kožešinu jsou sběratelé trofejí ochotni zaplatit v přepočtu statisíce korun, hrozí pachateli i trest smrti.