„To, že cizí stát zasáhl do našich voleb, je problematické,“ prohlásil podle listu Washington Post Bush. Dodal, že existují důkazy o tom, že se Rusko do voleb vměšovalo. „Naše demokracie je jen tak dobrá, jak moc důvěřují lidé výsledkům voleb,“ poznamenal.

Ruského prezidenta Vladimira Putina označil Bush za člověka, který nechce hledat kompromisy. „Neumí myslet způsobem, co udělat, aby obě strany vyhrály. Myslí jen na to, jak sám vyhraje a jak ten druhý prohraje,“ prohlásil Bush.

„Putin dělá tyto věci proto, že ho trápí zánik Sovětského svazu. Svými kroky se tak snaží tuto nadvládu Sovětů znovu obnovit,“ dodal Bush. Zdůraznil také důležitost podpory Severoatlantické aliance (NATO) a dalších společných projektů USA ze zbytkem světa.

Prohlášení exprezidenta zatím ze strany Bílého domu zůstalo bez odezvy.

Americké zpravodajské služby podezřívají Rusko z toho, že v roce 2016 pomohlo k vítězství současnému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Ruské zapojení do amerických prezidentských voleb nezávisle na sobě prověřují tři výbory amerického Kongresu i zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller. Ten se aktuálně zabývá vztahy někdejšího volebního štábu prezidenta Trumpa s Moskvou.

Rusko i Trump ale obvinění z předvolební spolupráce odmítají.