Čtyřiapadesátiletý Nassar byl obviněn z mnohačetných pokusů o sexuální obtěžování dívek a mladých žen, a to včetně olympijských vítězek.

Soudkyně Rosemarie Aqualinová obviněnému v průběhu soudního líčení řekla, že „zbytek života stráví v temnotě“.

„Tak jako bylo mým privilegiem slyšet příběhy těchto žen, je mým privilegiem i to, že vás nechám zavřít. Protože, pane, vy si nezasloužíte ještě někdy vyjít z vězení,“ řekla soudkyně.

Aqualinová dodala, že by k tomuto lékaři neposlala ani své psy. „Právě jsem podepsala váš rozsudek smrti,“ řekla.

Nassar byl už dříve odsouzen na šedesát let za držení dětské pornografie.

Po sedmi dnech, během kterých u soudu vypovídaly Nassarovy údajné oběti, dostal sám obžalovaný možnost se vyjádřit. „To, co cítím já, bledne ve srovnání s tím, jakou bolest, trauma a emoční destrukci cítí všechny z vás,“ řekl v přeplněné soudní místnosti.

„Neexistují slova, která by vyjádřila hloubku a šířku toho, jak je mi líto to, co se stalo,“ dodal.

V momentě, kdy soudkyně vyřkla rozsudek, přítomní v soudní síni povstali a tleskali.

Nassar se podílel na americkém gymnastickém programu od osmdesátých let minulého století až do července roku 2015, kdy ho národní sportovní federace propustila. V září 2016 byl Nassar propuštěn z Michiganské státní univerzity, kde učil a pracoval na klinice sportovní medicíny. Kvůli zneužití ho v občansko-právních sporech zažalovalo více než 150 žen, mezi nimi i olympijské zlaté medailistky Aly Raismanová a McKayla Maroneyová.