Pokus trval 22 minut a 54 vteřin. Ocelové lano mělo průměr pět centimetrů. Wallenda šel ve výšce 457 metrů nad zemí bez jakéhokoli jištění a každá chyba mu mohla být osudná. Přímý přenos se dostával na televizní obrazovky s desetivteřinovým zpožděním, aby se mohl včas zastavit v případě, že by 34letý odvážlivec spadl.

Zkušený provazochodec, pro kterého se jedná o osmý podobný rekord, se během nebezpečného přechodu podle agentury AP dvakrát zastavil a poklekl, aby upevnil rovnováhu. Bojoval proti silnému větru. Téměř po celou dobu výkonu se tento silně věřící muž modlil k Ježíšovi. Po příchodu na druhou stranu políbil zemi.

„Neumíte si představit, jak moc mě bolí ruce," řekl po výkonu muž, přičemž objímal svou manželku a děti.

„Nebojím se smrti," ujišťoval před odvážným pokusem otec tří dětí ve věku 15, 12 a deset let. Ale poznamenal, že by raději „zemřel jako stoletý v posteli vedle své ženy". Připustil, že za nebezpečný přechod kaňonu dostane od sponzorů hodně peněz. Částku ale neupřesnil.

„Je to ohromně výdělečné. Víc, než se mi kdy zdálo. Škola pro děti je zaplacená a šetřím na důchod," radoval se dobrodruh, který tentokrát podepsal smlouvu s americkou televizní stanicí Discovery.

Wallenda hodlá s podobnými výkony pokračovat do 50 let. „Egyptské pyramidy, pařížská Eiffelova věž, je mnoho míst na světě, kde bych chtěl chodit (po laně)," řekl kaskadér.