Polanského advokáti požádali soudce, aby se rozhodl pro některou z variant ukončení případu včetně vynesení trestu, který by nezahrnoval další pobyt ve vězení.

Ilustrační foto
Britský soud zprostil obvinění z vraždy Brita, jenž ubil Čecha

Režišér měl v roce 1977 v USA styk s třináctiletou dívkou, který je v USA považován za znásilnění. Polanski tehdy uzavřel s prokuraturou dohodu, na jejímž základě si měl odsedět 90 dní. V cele však strávil 42 dní, načež utekl do Evropy v obavě, že soud případ znovu otevře a dospěje k přísnějšímu verdiktu. Od té doby se jej americká justice marně pokouší dostihout.

Loni zamítl americkou žádost o jeho vydání polský nejvyšší soud.

Po sobotních sesuvech půdy v Kolumbii zemřelo dosud přes 200 lidí
Sesuv půdy v Kolumbii si vyžádal už 273 životů, země vyhlásila stav nouze

Soudce Scott Gordon v pondělí odmítl žádosti Polanského právnického týmu a zároveň neuvedl, jaký trest by mu vyměřil, pokud by se filmař k soudu v budoucnu dostavil. Podle režišérových advokátů nevzal Gordon v potaz omyly, kterých se dopustili při vedení kauzy předchozí soudci.

Třiaosmdesátiletý Polanski mimo jiné získal v roce 2003 cenu americké Akademie filmových umění a věd, Oscara, za režii dramatu o holokaustu Pianista. Kromě toho byl na tuto cenu v minulosti nominován za detektivní film Čínská čtvrť, drama Tess nebo horor Rosemary má děťátko.

Výbuch v petrohradském metru
Útok v ruském metru: podezřelým je Kyrgyz. Počet obětí stoupl na čtrnáct