Původně se spekulovalo o tom, že by americkou velvyslankyní v Česku mohla být Ivana Trumpová, první manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa, která projevila zájem krátce po zvolení svého exmanžela prezidentem.

Trumpovou si přál také český prezident Miloš Zeman. Nakonec se však rodačka ze Zlína omluvila s tím, že nová funkce by byla moc pracovně náročná. Zemana to popudilo.

"Zuřil jsem. Mít s sebou hůlku, tak by následovala analogická scéna jako s ministerským předsedou Sobotkou," okomentoval v červnu Zeman v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov odmítnutí Trumpové.

Nicméně Zemanův mluvčí  Jiří Ovčáček jmenování Kinga nyní uvítal.

„Americký prezident Donald Trump dává nominací člověka blízkého Bílému domu a špičkám Republikánské strany jasně najevo, že Česká republika je důležitým spojencem USA. Ukazuje se, že Donald Trump bude v rámci EU klást důraz na střední Evropu,“ uvedl po Kingově nominaci Ovčáček, kterého cituje Česká televize.

Výměny velvyslanců jsou po změně americké administrativy obvyklé.

Kinga s Českem nepojí žádné osobní ani diplomatické vazby, což ale u amerických velvyslanců není nic neobvyklého.

King navíc nemá žádné politické vztahy ani s Trumpem. Během loňských prezidentských voleb zaujal ke kandidátům dokonce neutrální postoj. Podle listu GazetteXtra dokonce během loňských republikánských primárek získal Kingův hlas Trumpův rival Ted Cruz.

Jak píše americký list Milwaukee Journal Sentinel, 75letý politik má blízké vazby na mluvčího Bílého domu Paula Ryana a náčelníka štábu Bílého domu Reince Priebuse. King je považován za Ryanova politického patrona. Oba se znají z Janesville, kde se narodili, a Ryan jako dobrovolník působil v roce 1988 v Kingově neúspěšné volební kampani do Senátu.

Letitý člen a jeden z lídrů Republikánské strany se v 60. letech zabýval vyšetřováním porušování občanských práv pro FBI, působil také na ministerstvu zemědělství.

Jde o druhého republikána ze státu Wisconsin, který bude sloužit v Praze. Za administrativy George W. Bushe v Česku působil Rick Graber, který pocházel ze stejného města.

Předchozím velvyslancem v Česku byl od září 2014 Andrew Schapiro, kterého jmenoval bývalý prezident Barack Obama. Post opustil v den inaugurace nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

Američtí velvyslanci v ČeskuAdrian A. Basora,1992 – 1995
Jenonne R. Walker,1995 – 1998
John Shattuck, 1998 – 2000
Craig Roberts Stapleton, 2001 – 2003
William J. Cabaniss, 2003 – 2006
Richard W. Graber, 2006 – 2009
úřad neobsazen 20.1. 2009 - 29.12.2010
Norman L. Eisen, 29.12. 2010 - 12.8. 2014
Andrew Schapiro, 14.8. 2014 - 20.1. 2017