Střelba propukla v neděli po půl jedné v noci. Podle úřadu šerifa Will County Illinois útočník na halloweenském večírku na Jackson Street v městě Joliet Township postřelil nejméně dvanáct lidí z dvou set účastníků párty, která se odehrávala v jedné z tamních zahrad.

Policie tvrdí, že střelec zaútočil poblíž podia, na němž hrál DJ. „Výstřely vycházely z vyvýšené verandy s výhledem na dav,“ popsala kancelář šerifa.

Když se ozvaly výstřely, tančili

Vyšetřovatelé mají k dispozici také očitá svědectví. „Všichni se bavili, tančili jsme, když se z verandy začaly ozývat výstřely,“ uvedl například jeden za svědků pro chicagskou pobočku televizní stanice ABC WLS.

Reakce na střelbu byla velmi rychlá. Zrovna tou dobou totiž byla poblíž místa neštěstí policejní hlídka, která ihned přivolala posily. Záhy tak na místě byli další policisté a také záchranáři.

Přes veškerou snahu dva lidé zemřeli na místě a policie je prozatím neidentifikovala, stejně jako střelce. Ti měli být podle svědků dva a kriminalisté po nich v současné době pátrají. V nemocnici mělo skončit nejméně dalších deset lidí z čehož čtyři jsou ve velmi vážném stavu.