Pravost videa nelze ověřit. Na záběrech je vidět, jak povstalci zajatce bijí a kopou do nich, ačkoli někteří z nich už byli raněni. Pak je postříleli.

Amnesty International (AI) a Syrská organizace pro lidská práva (OSDH) k tomu vydaly kritická prohlášení. Dle AI jde o zásadní porušení mezinárodního práva. Ramí Abdar Rahmán z OSDH řekl, že nechápe, jak se mohou povstalci domáhat práv, když je sami takovým způsobem porušují.

Dle OSDH se vojáci po čtvrtečních bojích, při nichž utrpěli velké ztráty, stáhli z vesnic severně od Sarákibu. Armáda tím ztrácí kontrolu nad trasou, jíž zásobovala své oddíly v Halabu. Sarákib leží 50 kilometrů jižně od tohoto střediska syrského severu a prochází jím nejen dálnice Damašek-Halab, ale také trasa spojující Halab se středomořskou Latákíjí.

Dle agentur budou armádní konvoje, které se budou snažit těmito trasami projet, terčem útoků povstaleckých oddílů. Vojsko zřejmě začne využívat vedlejší silnice, na nichž jsou konvoje zranitelnější než na hlavních trasách.