Dvojice spolu žila 12 let a před dvěma lety, v srpnu 2014, tento svazek zpečetila svatbou. Podle zpravodajského serveru TMZ, který se specializuje na informace ze světa celebrit, Jolie do rozvodových papírů zapsala 15. září coby datum odloučení. Jako příčinu rozvodu uvedla "nesmiřitelné rozpory".

Jolie zároveň požádala, aby jí byla svěřena péče o všech šest dětí - tří biologických a tří adoptovaných -, které s Pittem vychovává.

"Nepřeje si, aby se Pitt podílel na výchově dětí v podobě střídavé péče," uvedl server TMZ, který například jako první informoval o úmrtí Michaela Jacksona. "Chce, aby soud pro Pitta stanovil jen možnost návštěv," dodal server.

Nyní 52letý Brad Pitt a 41letá Angelina Jolie se do sebe zamilovali při natáčení filmu Pan a paní Smithovi, který měl premiéru v roce 2005. Pitt se poté rozvedl se svou tehdejší manželkou Jennifer Anistonovou, s níž se oženil v roce 2000. Jolie za sebou měla už dvě manželství - s Billym Bobem Thorntonem a s Jonnym Lee Millerem.

Podle zdrojů blízkých páru, na které se odvolává server TMZ, byly příčinou žádosti o rozvod neshody kvůli způsobu, jakým Pitt vychovává děti, z něhož údajně byla Jolie "krajně naštvaná".

Mluvil o Paltrowové

Po internetu nicméně kolují i zvěsti, že situaci zkomplikovala bývalá Pittova láska Gwyneth Paltrowová, o níž prý Pitt mluvil ze spaní, což Jolie rozčilovalo. Oleje do ohně pak prý její manžel přilil, když nevhodně komentoval její hmotnost a navrhl, že by mohla využívat stejné metody péče o váhu a postavu, jako Paltrowová, napsal bulvární server GossipCop.

Britský list Daily Mail přispěl spekulacemi o tom, že si Jolie najala soukromého detektiva, který prý zjistil, že ji Pitt podváděl s herečkou Marion Cotillardovou. Jako další možné příčiny rozchodu list zmiňuje údajné Pittovy problémy s kouřením marihuany, s alkoholem a se záchvaty vzteku.

Brzy po zprávě o podání žádosti o rozvod zahltily sociální sítě reakce z celého světa. Komentátoři poznamenávají, že veřejnost, jak se zdá, nebyla připravena na rozpad nejslavnějšího hollywoodského páru, pro který se podle kombinace jmen Brad a Angelina vžila přezdívka "Brangelina". A internet mimo jiné uvažuje, zda po vzoru britské snahy o vystoupení z Evropské unie se rozvodu bude říkat Braxit nebo BrexPitt?