Souprava byla podle deníku Daily Sabah na cestě ze švýcarského Curychu do severoněmeckého Kielu. Výhružný telefonát policie zaznamenala krátce po druhé hodině odpoledne, těsně poté, co rychlovlak frankfurtské nádraží opustil.

Všech zhruba 500 cestujících muselo být evakuováno a vagony prohledali policisté se psy vycvičenými k hledání výbušnin. Uzavřena byla i část nádraží Südbahnhof, konkrétně nástupiště číslo pět a šest. Hrozba se však nepotvrdila. „Všichni cestující nyní mohou pokračovat v cestě,“ uvedla na twitteru německá policie. Nadále však pokračuje pátrání po pachateli, který falešný poplach vyvolal.

Výhružky soudům

S bombovými hrozbami se německá policie musela potýkat již na počátku měsíce. Pachatel tehdy prostřednictvím e-mailových zpráv hrozil odpálením výbušnin v budovách několika soudů napříč celým Německem.

Výhružky se týkaly například soudů v Postupimi, Magdenburgu, Erfrtu, Kielu či Saarbrückenu. Budovy musely být evakuovány a činnost soudů tak byla krátkodobě narušena, ukázalo se však, že se hrozba nezakládala na pravdě.