Argentinský prezident oznámil pozitivní antigenní test několik hodin poté, co oslavil 62. narozeniny. "Měl jsem horečku 37,3 a mírnou bolest hlavy, tak jsem si udělal antigenní test, jehož výsledek byl pozitivní," napsal Fernández na twitteru. Dodal, že čeká na výsledek PCR testu a do té doby bude v karanténě. Fernández dostal první dávku vakcíny 21. ledna a druhou 11. února. Argentina ruským preparátem očkuje od prosince.

Pěší zóna v Berlíně
Nekončíme, zpřísňujeme. Jak se mění koronavirová opatření v zemích EU

"Je to smutná zpráva. Sputnik V má účinnost 91,6 procenta proti nákaze a 100 procent proti vážnému průběhu nemoci," napsalo dnes na twitteru výzkumné středisko Nikolaje Gamaleji (NICEM), které vakcínu vyvinulo. "Pokud se nákaza potvrdí, vakcína zaručuje rychlé zotavení bez vážných symptomů," dodal NICEM s tím, že Fernándezovi přeje rychlé uzdravení.

Ochrana není stoprocentní 

Agentura EFE citovala také prohlášení moskevské radnice, podle níž se v ruské metropoli nakazilo covidem-19 asi 0,1 procenta očkovaných osob a většina z nich měla mírný průběh.

Covidová nemocnice v Brazílii
Amazonská mutace covidu může ohrozit celý svět. Vedeme válku, zaznívá z Brazílie

I při očkování jinými vakcínami proti covidu-19 se objevily případy koronavirové nákazy. Experti upozorňují, že očkování proti nákaze nechrání stoprocentně, ale brání vážnému průběhu nemoci.