„Boj pokračuje. Jak se bude vyvíjet dál a jestli bude později možné mluvit o vítězství, to už je věc jiná,“ uvedl bez bližšího upřesnění.

Zároveň vzdal hold spojencům režimu. Vojenská, politická i hospodářská pomoc Ruska, Íránu a také libanonského hnutí Hizballáh podle něj citelně zmenšila břímě, které nesla syrská armáda. Navíc jí umožnila dosáhnout územních zisků. Příměří dojednané ruským prezidentem Vladimírem Putinem a americkým prezidentem Donaldem Trumpem by se podle něj mělo rozšířit i do dalších regionů.

Ilustrační foto
Libanon a Sýrie zahájily ofenzivu, chtějí vyčistit hranice od islamistů

Syrský prezident dále slíbil, že vládní jednotky spolu s íránskými milicemi a ruskými vzdušnými silami podniknou ofenzivu do pouštních oblastí, aby se vypořádali se zbývajícími bojovníky věrnými padlému Islámskému státu. Podobný útok již probíhá v kooperaci s Hizballáhem v horách na linanonsko-syrských hranicích na západě země.

„Naše armáda postupuje den za dnem. Budeme pokračovat v útocích na teroristy, dokud nezlikvidujeme toho posledního,“ dodal odhodlaně Asad. Vzbouřenci, kteří dobrovolně složí zbraně, údajně nebudou potrestáni.

Ilustrační foto
Vyvoláváte jadernou válku, varuje Severní Korea Američany

Podle agentury Reuters již v současné době v Sýrii probíhají jednání mezi vládou a veliteli povstalců. Mnohé opoziční skupiny však nevěří v čistotu úmyslů Asada a Ruska. Podle nich má příměří a jednání jen získat čas na doplnění armádních zdrojů.