Žadatelé o občanství budou podrobeni přísnějším testům jejich anglických jazykových dovedností a také schopnosti prokázat, „australské hodnoty", uvedl premiér Malcolm Turnbull. Žadatelé také musí mít nejméně čtyři roky trvalý pobyt - o tři roky déle než v současnosti.

Gallipoli, výročí vylodění australských a novozélandských vojáků na tureckém poloostrově Gallipoli
Austrálie a Nový Zéland varovaly před možným atentátem v Turecku

Tento krok přichází dva dny poté, co Austrálie představila přísnější vízové ​​povinnosti pro kvalifikované pracovníky ze zahraničí.
Podle Turnbulla by změny měly zajistit, aby se přistěhovalci lépe začlenili do společnosti. „Je důležité, aby pochopili, že mají závazek vůči našim australským hodnotám," řekl.

Při vysvětlování, co představují ony „australské hodnoty" Turnbull řekl, že přistěhovalci musí prokázat podporu náboženských svobod a rovnosti žen a mužů. „Respekt k ženám a dětem … to je klíčovou australskou hodnotou," řekl a dodal, že domácí násilí nebude tolerováno.

Ilustrační foto.
Austrálie se dohodla s USA, že přijmou uprchlíky z ostrovů

Tyto požadavky se budou vztahovat na všechny nové žádosti o občanství. V úterý tamní vláda uvedla, že nahradí kontroverzní systém udělování víz, ve snaze ztížit cizím státním příslušníkům možnost pracovat v Austrálii.

Opoziční labouristická strana obvinila Turnbulla ze snahy učinit oznámení pro politický zisk. „Zdá se trochu divné se ptát se lidí, zda budou dodržovat zákon, když už se k tomu jednou zavázali," uvedl k tomu senátor za labouristy Penny Wong.

Satelitní snímek severokorejské jaderné základny s volejbalovým hřištěm..
Kamufláž? Severokorejci hrají na jaderné základně volejbal, ukázaly satelity