Čelí zde obvinění z šíření obscénního materiálu, a pokud bude shledán vinným, hrozí mu až pět let vězení. Informovala o tom agentura Reuters.

Sedmačtyřicetiletý Phillip Greaves svou knihu za 50 dolarů (965 korun) prodal floridskému policistovi, který před autorem utajil svou totožnost. Po zakoupení knihy vznesl obvinění z šíření obscénních materiálů.

"Greaves napsal tuto knihu výslovně za účelem učit lidi, jak sexuálně zneužívat a znásilňovat děti," prohlásil před soudem policista Grady Judd.
Greaves ale obvinění popřel a tvrdí, že svým spiskem chtěl pomoci lidem zlepšit jejich život.

Negativní reakce

Autor knihy The Pedophile's Guide to Love and Pleasure: a Child-lover's Code of Conduct (Pedofilův průvodce láskou a rozkoší: Kodex chování milovníka dětí) žije ve státu Colorado, kde zákon o šíření obscénních materiálů neplatí. Tím, že knihu prodal na Floridu, ale může být souzen podle tamních předpisů.
Příručka pro pedofily byla v knihkupectví Amazon.com k mání v elektronické verzi za 4,79 dolaru (92 korun). V první polovině listopadu ale z nabídky zmizela po vlně negativních reakcí od ostatních uživatelů. Greaves tvrdí, že na internetu prodal jediný exemplář knihy.

Amazon umožňuje autorům, aby na jeho stránkách sami nabídli své knihy potenciálním zájemcům. O zisk z prodeje se potom s autorem dělí. Knihkupectví tvrdí, že má směrnice pro zakázání nabídky titulů s "nevhodným obsahem", blíže ale nespecifikovalo, co za nevhodný obsah považuje. Není ani jasné, zda Greavesovu knihu stáhlo z nabídky knihkupectví nebo sám autor.

Příručka pro pedofily obsahovala mimo jiné i popisy sexuálního styku s dospělým sepsané z pohledu zneužitého dítěte. Greaves ale tvrdil, že příručka neměla vrhat lepší světlo na dospělé, kteří ubližují dětem. Podle něj by opravdový pedofil dítěti nikdy neublížil.