Tým expertů digitálně upravil obličej hudebního skladatele. Výsledek jejich práce bude k vidění v muzeu ve východoněmeckém městě Eisenach.

„Většinu lidí rekonstruovaná tvář Johanna Sebastiana Bacha asi překvapí,“ komentovala nové fotografie skladatele agentura Reuters.

Je na nich totiž zavalitý muž s pečlivě zastřiženými bílými vlasy. Dosavadní obrazy ho přitom zachycovaly s bohatou parukou, ostatně tak jako všechny osobnosti 18. století.

Nová podobizna, kterou vytvořil tým expertů pod vedením skotské antropoložky Caroline Wilkinsonové, poputuje do muzea v německém městě Eisenach.

Právě tam se barokní hudební skladatel roku 1685 narodil. „Návštěvníci si budou moci jeho nově upravenou tvář prohlédnout už za měsíc,“ prozradil ředitel muzea Jerg Hansen.

„V Bachově nynějším výrazu je konečně patrné všechno, co dělal,“ dodal Hansen: „Byl to dynamický muž. Často tančil, a když hrál, podupával si nohou do rytmu.“

Ředitel agentuře Reuters ale také řekl, že je přesvědčen, že lidé výstavu navštíví hlavně proto, že milují skladatelovu hudbu. „To, že navíc uvidí, jak Bach vypadal, bude spíše zajímavostí výstavy,“ dodal.

Takto jsme si představovaliJohanna Sebastiana Bacha dříve.

Nový výzkum prokázal Bachovu odlišnou podobu…