Podle lékařů jsou mezi oběťmi tři děti a čtyři ženy. Ve čtvrti Amil žijí hlavně šíité. Na rušná bagdádská tržiště většinou útočí sunnitské extremistické skupiny napojené na Al-Káidu. Jejich cílem je zasáhnout šíitské civilisty, protože šíity považují za kolaboranty s USA.

Ačkoli v Bagdádu běží za účasti 90.000 amerických a iráckých vojáků od poloviny února rozsáhlá bezpečnostní operace, ve čtvrti Amil v minulých dnech přibylo násilí. Někteří sunnitští politici dokonce hovořili o tom, že se zde obnovily boje mezi šíitskými milicionáři a sunnity. Jedním z cílů bezpečnostní operace v Bagdádu je vytlačit z města milice a dostat jeho čtvrti pod kontrolu vládních jednotek.

Další atentát se dnes odehrál v bagdádské čtvrti Karráda. Komando zde zaútočilo na automobil, v němž jeli policejní důstojníci z kriminální jednotky. Byli v civilu a dva z nich při přepadu zahynuli.

Nejméně osm studentů dnes zastřelili a tři další zranili ozbrojenci, kteří spustili palbu na minibus v severním Bagdádu. Studenti jeli domů do čtvrti Tunis, kde žijí jak sunnité, tak šíité. Žádné podrobnosti k útoku nejsou k dispozici.