Policie podle šerifa zajistila kulku, která po zasažení Hutchinsonové skončila v rameni Souzy. Mendoza potvrdil, že ve zbrani, kterou držel Baldwin v momentě incidentu, byl ostrý náboj. Odborníci budou zkoumat, zda kulka ze Souzova ramena vyšla ze zbraně, kterou držel Baldwin a o níž se domníval, že obsahuje pouze slepé náboje.

Místo, kde došlo během natáčení filmu Rust k nehodě.
Děsivé detaily u střelby s Baldwinem: emotivní volání na policii i krvavý kostým

Americká média uvádí, že Baldwinovi jako herci zřejmě stíhání nehrozí, hvězda snímek Rust ale i produkuje, čímž nese určitou odpovědnost také za průběh natáčení.

Filmaři spolupracují s policií

Šerif Mendoza prohlásil, že účastníci incidentu včetně Baldwina s policií spolupracují, kolem místa natáčení se však v době výstřelu pohybovalo asi 90 lidí, z nichž většinu musí vyšetřovatelé teprve vyslechnout. Policie podle něj zajistila velké množství důkazního materiálu včetně asi 500 nábojů, a to jak slepých, tak ostrých, které byly na místě natáčení. Nekomentoval však to, kdo ostré náboje na scénu přinesl. Média podotýkají, že výskyt ostré munice "na placech" je v USA zakázaný z bezpečnostních důvodů.

Bezpečnostní služba u vstupu do míst natáčení na Bonanza Creek Ranch, kde se natáčí film Rust. Herec Alec Baldwin během filmování zastřelil 22. října 2021 kameramanku a zranil režiséra
Smrt na natáčení: Asistent režiséra byl za podobný incident propuštěn už dříve

"Musíme přijít na to, jak se na natáčení (ostré náboje) objevily, proč tam byly, protože tam neměly být," řekl šerif. "Myslím, že na tomto place panovala určitá lhostejnost a myslím, že jsou tu určité bezpečnostní otázky, kterými by se měl zabývat (filmový) průmysl a možná i stát Nové Mexiko," dodal. Uvedl také, že žádná z kamer na místě incident nezachytila.

Podle dřívějších oznámení místních úřadů dal Baldwinovi zbraň asistent režiséra David Halls s poznámkou, že jsou v ní slepé náboje. Zbraň vypálila ve chvíli, kdy si Baldwin nacvičoval její tasení. Halls zbraň vzal z vozíku, který měla na starosti Hannah Gutierrezová-Reedová, jejímž úkolem bylo dohlížet na zbraně používané ve filmu a ujistit se, že nejsou nabité ostrými náboji.

Zbraně prý kontrolovali 

Gutierrezová-Reedová řekla vyšetřovatelům, že zbraně v pauze před natáčením osudové scény kontrolovala a nenašla v nich žádné ostré náboje. Uvedla rovněž, že náboje nebyly během obědové pauzy před incidentem nijak zabezpečeny.

Bonanza Creek Ranch, kde se natáčí film Rust. Herec Alec Baldwin během filmování zastřelil 22. října 2021 kameramanku a zranil režiséra.
Baldwin nacvičoval tasení zbraně. Jako prásknutí bičem, popsal tragédii režisér

Vyšetřovatelé se zabývají i dalšími okolnostmi, jež doprovázely osudný incident, například dodržováním bezpečnostních standardů na scéně. Ještě před nešťastnou událostí totiž údajně opustilo natáčení několik kameramanů na protest proti pracovním podmínkám.

Producenti filmu Rust v úterý informovali herce a další členy štábu, že k vyšetření neštěstí najali právnickou firmu Jenner & Block, která bude mít plné pravomoci vyslýchat kohokoliv z nich a přijít s vlastními závěry. Produkční tým rovněž znovu uvedl, že plně spolupracuje s vyšetřovateli.