Na restauraci v bangladéšské metropoli Dháce zaútočilo v pátek večer komando sedmi ozbrojenců. Záhy po přepadení brutálně povraždili 20 hostů, z nichž 17 byli cizinci z Itálie, Japonska a Indie. V sobotu bezpečnostní síly šest zločinců zabily a jednoho zadržely.

Policie v neděli zveřejnila fotografie a jména šesti zabitých radikálů a uvedla, že všichni jsou Bangladéšané. Dnes policejní komisař Masudur Rahmán agentuře Reuters řekl, že se prověřuje, zda totožnost útočníků vycházející z informací a fotografií uveřejněných na sociálních sítí, ale i od rodin, je správná.

Přátelé na Facebooku prý poznali tři ze šesti zabitých pachatelů. Policie podle Rahmána nyní porovnává fotografie s těly zločinců a kontaktuje rodiny kvůli testům DNA.

Činitel, který nechtěl být jmenován, sdělil agentuře AP, že úřady stále zadržují pět ze 13 rukojmích osvobozených v sobotu. Jedním z nich je Kanaďan bangladéšského původu a dalším Brit narozený v Bangladéši. Žádné další podrobnosti tento zdroj neuvedl, řekl jen, že úřady prověřují informace o těchto pěti lidech a dotazují se na ně u jejich rodin a přátel.