Pětadvacetiletý Jamal Goodwin si podle místní policie vypsal propouštěcí dokumenty z odvykací kliniky. Na propouštěcí papíry pak načmáral výhružný vzkaz jako instrukci pro pokladníka při přepadení banky, kam se vzápětí nechal odvézt taxíkem. Z místa činu i s lupem ve výši 5110 dolarů (asi 130.000 Kč) prchl zase za pomoci taxi.

Čtěte také: Zloděj ukradl peníze z polštáře spícího muže

Chyba se ale podle policejních expertů přece jen vloudila: v autě zapomněl sportovní tašku s 2700 dolary (asi 69.000 korun), s vlastní peněženkou i s řidičským oprávněním a další identifikační průkazkou, dvěma mikinami, které měl oblečené podle svědků při loupeži, jakož i se zdravotní dokumentací na své jméno, u které ovšem chyběl kus papíru. Na toto místo přesně zapadal útržek, na který lupič napsal pokladníkovi přepadené banky, že má zbraň a chce peníze.

Lupič také použil k cestě do banky i z banky stejné taxi, jehož řidič si vzpomněl, kde zákazníka vyložil. Když policisté podezřelého dopadli, měl u sobe heroin, kokain a už jen asi tisícovku dolarů, pocházejících z loupeže.

Čtěte také: Muž vysypal v newyorské opeře popel přítele, narušil představení