Jak by vypadala Kate Middleton, její manžel princ William anebo američtí prezidenti ve světě Barbie? Takovou otázku si položil třiapadesátiletý filmový střihač z Brightonu Duncan Thomsen. 

„Strašně mě bavilo tyto fotografie vytvářet. Celou dobu jsem se usmíval,“ řekl podle portálu New York Post Thomsen o své kampani, která má dokonce oficiální název Barbiefication.

Panenka Barbie od společnosti Mattel uvedená speciálně u příležitosti premiéry filmu Barbie. Panenka má podobu hlavní představitelky Barbie, Margot Robbie
Svět zaplavila růžová. Film o Barbie způsobil módní šílenství, určuje trendy

Britský rodák je podle svých slov velkým fanouškem herce Ryana Goslinga a k přeměně celebrit na Barbie a Kena ho inspiroval humbuk kolem úspěšného filmu.

Aby se mu podařilo při přeměnách dosáhnout co nejrealističtějšího vzhledu, pro svou práci si Thomsen vybral pokročilý AI nástroj Midjourney. Ten je schopný efektivně reagovat na požadavky a příkazy od uživatelů a generuje obrázky z miliardy fotek volně dostupných na internetu.

Celý proces „Barbiefikace“ zabral delší čas, protože umělá inteligence potřebuje podle Thomsena extrémně specifické příkazy s absolutním popisem požadovaného obrázku.

Milovaná i nenáviděná, bez debat však legendární. To je Barbie
KVÍZ: Legendární Barbie: Víte, kdy vznikla ta vůbec první? A která ukázala zuby?

Fascinující proměny Brit vytvářel opravdu pečlivě. Digitální software použil i k přeměně budov a okolí ze skutečného světa na svět, ve kterém žije Barbie.

„Chcete zachytit jedinečnou podstatu osoby nebo místa a poté vnést rysy Barbie. Až pak to začne vypadat opravdu dobře,“ uvedl Thomsen.

Američtí prezidenti a princezna Kate

Vrcholem jeho práce byla podobizna Joe Bidena, kterému nechybí růžové sako, růžové auto a ikonické blond vlasy. Do Kena přeměnil i bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu. Mezi další celebrity, které se mu podařilo stylizovat do tematiky Barbie, je bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová, princezna Kate Middleton či princ William.

Jak by vypadaly další celebrity jako Barbie?

Zdroj: Youtube

Filmovému střihači Thomsenovi se už díky umělé inteligenci podařilo vytvořit snímky zobrazující, jak by vypadalo, kdyby si historické postavy mohly pořizovat selfie. S pomocí AI vytvořil i „perfektní“ účastníky reality show Love Island.

Nový film o ikonické panence Barbie od Mattela, která jako hračka debutovala před 60 lety, trhá rekordy. V severní Americe dosáhl odhadem na výdělek více než tří miliard korun, čímž vytvořil nový rekord pro nejúspěšnější premiéru letošního roku.

Ryan Gosling a Margot Robbie se vydávají za hranice Barbielandu
Filmová Barbie baví. U Mattela ale asi rádi nebudou

Na uvedení filmu přišla i řada známých osobností, které se samy do známé panenky stylizovaly. Například zpěvačky Dua Lipa, Billie Eilish či Nicky Minaj. Na české premiéře se sladěné do růžova ukázaly třeba influencerka Dominika Myslivcová, modelka Natálie Kotková či „česká Barbie“ Gabriela Jiráčková.

Zpěvačka Dua Lipa na evropské premiéře: