Mezi francouzskými policisty, kteří spáchali sebevraždu, je podle listu The Times i známý policejní náčelník Antoine Boutonnet. Ten k činu podle dostupných údajů zřejmě použil svou služební zbraň.

Podle policejních velitelů byly hlavními důvody sebevražd jejich kolegů rodina a další osobní problémy, ale svůj nezanedbatelný podíl nese i stres a přepracování policistů z důvodu hrozby terorismu. Letošní rok by tak mohl počet sebevražd policistů ve Francii překonat dosavadní smutný rekord z roku 2014, kdy si život vzalo celkem 85 policistů a četníků.

Na alarmující situaci už reagoval i francouzský ministr vnitra Gérard Collomb. Ten slíbil, že přijme zatím neupřesněná urgentní opatření. Má se také setkat s policejními odbory. Policejním velitelům Collomb zadal, aby sestavili seznam možných opatření, jak sebevraždám v řadách policie zabránit.

Plán na omezení sebevražd ale podle webu thelocal.fr ministerstvo vydalo už v lednu roku 2015. Reagovali tak na "černý" rok 2014, kdy došlo k zatím největšímu počtu sebevražd v řadách ozbrojených složek. Nápomocno tehdy bylo i sedm nových policejních psychologů a policisté dostali nové skříňky, kam si po pracovní době mohli odložit svou služební zbraň. Vnitro tím chtělo zabránit páchání sebevražd policistů jejich vlastní zbraní.

Tehdejší ministr vnitra Bernard Cazeneuve uvedl, že chce rovněž "zlepšit kvalitu práce policistů" tím, že prosadí větší vyváženost mezi jejich prací a osobním životem.

David-Olivier Reverdy z policejního odboru Alliance ve zmíněném roce pro thelocal.fr uvedl, že v policejních složkách panuje "opravdová krize". Uznal sice, že důvodů k sebevraždě je obvykle "vícero, některé základní problémy francouzské policie prý ale mnohé tlačí až na okraj".

V posledních letech je francouzská policie pod velkým tlakem kvůli tomu, že si tuto zemi jako svůj hlavní cíl vybrali džihádističtí bojovníci.