„Vojáci ruských ozbrojených sil, kteří měli početní převahu a jednali ve známém prostředí, se panicky schovávali v zahradách a za ploty. Na videu jsou záběry úkrytů motostřelecké roty v opuštěných domech místních obyvatel,“ uvedla skupina v komentáři ke zveřejněnému videu. „Je tu také zničená a poškozená technika, která už nebude schopná jet po ruských silnicích a ničit ukrajinská města,“ napsala rovněž milice. Pravost záběrů není možné ověřit.

Belgorodská oblast na hranicích s Ukrajinou se v pondělí stala dějištěm ozbrojených střetů, ke vpádu se později přihlásily skupiny Legie Svoboda Rusku (LSR) a Ruský dobrovolnický sbor (RDK), kde působí ruští občané bojující na straně Ukrajiny. V úterý pak podle listu Financial Times představitel ukrajinské vojenské rozvědky (HUR) Andrij Čerňak připustil určitou formu spolupráce s oběma skupinami.

Snímek, který zveřejnilo ruské ministerstvo obrany, údajně zachycuje zničenou techniku americké výroby, kterou ruští legionáři bojující na straně Ukrajiny použili v Belgorodské oblasti
Kyjev má problém. Při útoku na Rusko dobrovolníci použili americkou techniku

Velitel RDK Denis Nikitin novinářům řekl, že Kyjev skupinu podporuje informacemi, palivem, jídlem a léky.

Po boku ukrajinských vojáků 

Legie Svoboda Rusku (LSR) je organizace, která bojuje po boku ukrajinských vojáků proti ruským silám. LSR používá bílo-modro-bílou vlajku, kterou část ruské opozice považuje za vlajku „svobodného Ruska“.