Žena, která měla na nahé hrudi nápis „Berlusconi, už jsi za zenitem“ během incidentu vyskočila na stůl, jenž se nacházel přímo před Berlusconim. Ten volební místnost urychleně opustil.

Podle agentury AP narušili aktivistky ženského hnutí Femen Berlusconiho hlasování již v roce 2013.

Italské ministerstvo vnitra v neděli odpoledne informovalo, že volební účast zatím dosahuje přibližně 19,3 procenta. Ve volebních místnostech v Římě, Miláně a dalších velkých městech se přesto tvoří dlouhé fronty voličů.

Předseda italského Senátu Pietro Grasso upozornil na to, že některé volební místnosti nacházející se v sicilském Palermu zůstaly i několik hodin po zahájení voleb uzavřené. Podle Grassa jsou podobné chyby „naprosto neakceptovatelné“.

Za toto zdržení mohla skutečnost, že do Palerma nebyly doručeny správné hlasovací lístky, vysvětlila agentura AP. Místní úřady proto musely přes noc vytisknout přibližně 200 tisíc nových lístků.

Problémy musely řešit i v Římě. Tamní voliči si totiž stěžovali, že hlasovacím lístkům nerozumí, protože jsou „příliš složité“. Agentura ANSA se proto domnívá, že italské parlamentní volby budou mít soudní dohru. 

Polonahá aktivistka hnutí Femen narušila hlasování Berlusconiho

| Video: Youtube