„Chci, abyste věděli, že navzdory všem spekulacím v tisku i jinde jsem pevně odhodlán pokračovat v tomto souboji, vést ho až do konce a porazit Donalda Trumpa,“ napsal Biden. Zdůraznil, že to nejsou novináři nebo dárci, kdo vybírá kandidáty na prezidenta, ale jen voliči.

Poznamenal také, že by nekandidoval, pokud by nebyl pevně přesvědčen o tom, že je tím nejlepším člověkem, který může Trumpa porazit. Osmasedmdesátiletý exprezident má zatím v průzkumech veřejného mínění náskok. Ten dokázal navýšit právě po televizní debatě, která v řadách demokratů podle pozorovatelů vyvolala paniku.

Začaly se proto objevovat výzvy, aby Joe Biden kandidaturu vzdal a přenechal místo někomu jinému. Prezident, jehož tým se více než týden snaží všechny ujistit, že kampaň zvládne, ve dvoustránkovém dopise poznamenal, že se o otázce, jak postupovat dál, už dostatečně dlouho diskutovalo. „A je na čase, aby to skončilo,“ míní.

Jednotná strana

„Do demokratického sjezdu zbývá 42 dní a do voleb 119 dní,“ připomněl Biden. „Jakékoli oslabení odhodlání nebo nejasnosti ohledně úkolu, který je před námi, Trumpovi jen pomáhají a nám škodí. Je čas se spojit, postupovat jako jednotná strana a porazit Donalda Trumpa,“ dodal.