Blesk skupinu lidí zasáhl v pátek odpoledne ve státě Guanajuato. Horskou oblast, kde se neštěstí stalo, postihla mohutná bouře. Podle agentury AFP pocházely všechny oběti z jedné rodiny.

Oběťmi jsou „čtyři nezletilí a tři ženy, které pracovaly na poli", uvedly mexické úřady. Děti byly ve věku tři, pět a 14 let, ženám bylo 19, 32 a 44 roků. Mezi zraněnými je osmileté dítě a 26letá žena.

Na Slovensku usmrtil blesk ženu, sedm lidí zranil

Jedna žena zemřela a sedm lidí utrpělo zranění, když do nich v sobotu ve východoslovenské obci Kluknava udeřil blesk. Bouřka skupinu lidí překvapila, když šli večer na mši do místního kostelíku. Informovala o tom dnes slovenská média.

Mezi zraněnými je i 13letý chlapec, který utrpěl popáleniny přibližně na 60 procentech těla. Celkem byli tři lidé zraněni těžce a čtyři středně těžce. Oběti bylo podle agentury DPA 39 roků.

Postižená skupina lidí se v obci Kluknava v okrese Gelnica účastnila místních slavností, jejichž součástí byla i večerní mše v kapli Svaté Anny. Všichni návštěvníci bohoslužby pořádané u příležitosti dnešního svátku svaté Anny se podle serveru aktuality.sk do malého kostelíku nevešli a tak zůstali stát venku. Tam je ale zastihla prudká bouřka s přívalem deště.

Někteří lidé se běželi schovat do aut, další se tlačili pod střechou kostelíku a mnoho se jich ukrylo pod stromy, což se osmi z nich stalo osudným.

„Lidé padali jako sirky. Nepočítala jsem je, mohlo jich být asi deset. Leželi na zemi a měli voskově bílé tváře," popsala tragickou událost místní obyvatelka, která byla asi pět metrů od místa, kam udeřil blesk.

Podle ní poté nastal na místě chaos, jak se lidé snažili dostat pryč. Nejhůře postižené oživovali přímo v kostele místní obyvatelé a později přivolaní záchranáři, dodala žena.

Bouřky nadělaly v sobotu potíže také hasičům v Banskobystrickém kraji. Od 13:00 do 17:00 hodin měli 20 výjezdů, při nichž většinou odstraňovali stromy spadlé na silnice

Velkou část Žilinského kraje zasáhla odpoledne bouřková smršť, po níž hasiči museli při 35 výjezdech rovněž odklízet množství stromů z vozovek, chodníků, elektrického vedení či zaparkovaných automobilů.

V souvislosti s bouřkami varují hydrometeorologové před přívalovými povodněmi na celém území Slovenska, napsaly Hospodárske noviny.