Šéf parlamentu Oleksandr Turčynov řekl před poslanci, že několik separatistů zahynulo v ranních hodinách nedaleko města Severodoněck v Luhanské oblasti, kde se udály zuřivé boje již v pondělí.

U základny ukrajinských pohraničních sil v Luhanské oblasti, které byly v pondělí vystaveny dravým útokům rebelů, vládne podle dnešních informací relativní klid. Vojáci jsou ale nadále v obklíčení proruských ozbrojenců, kteří se patrně chystají k novému útoku. Část postavení separatistů zničil podle Turčynova letecký úder.

Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov na své internetové stránce uvedl, že nyní „probíhá aktivní ofenzivní fáze protiteroristické operace kolem Slavjanska". Zároveň dodal, že mimo jiné obyvatelé Slavjanska a Kramatorska v Doněcké oblasti byli vyzváni, aby během bojů setrvávali ve svých domovech a nevydávali se do míst, kde se koncentrují povstalci, a neohrozili tak své životy.

Ministr dodal, že došlo k „intenzívní střelbě" v Semenivce, kde separatisté napadli obrněná vozidla ukrajinské armády raketami. Ukrajinští vojáci zátarasy povstalců prý zničili.

Slavjansk, který je označován za baštu separatistů na východě Ukrajiny, je v obklíčení ukrajinské armády téměř dva měsíce.