Jak dnes potvrdil mluvčí amerického armádního letectva plukovník Ed Thomas, došlo během přesunu bombardéru typu B 52 ze základny v Severní Dakotě na vojenské letištěv Loussianě k pochybení ze strany leteckého personálu.
 
Během skoro čtyřhodinového letu se zjistilo, že bombardér je opatřen jadernými hlavicemi typu W80-1 zavěšenými na obou křídlech stroje.
Mluvčí připustil možnost obecného ohrožení veřejné bezpečnosti a zároveň uvedl, že z vyšetřování iniciovaného samotným ministrem obrany vyvodí patřičné personální důsledky. Dodal, že president Bush byl o nastalé situaci ihned informován.
 
Podle Thomase je zapotřebí zlepšit monitorování pohybu potenciálně nebezpečné munice v rámci vojenských základen a to nejen ve spojených státech. Armáda prý podle Thomase již delší dobu zvažuje např. naprostou separaci jaderných nosičů ve specializovaných armádních zařízeních. Celou událost, která je zpětně datována k 30. sprnu pak označil za politováníhodnou a vyjádřil americké veřejnosti ze strany armády omluvu.