Incident se stal v Hinghamu nedaleko Bostonu. Řidiče vozu vyslýchá policie. Jeho jméno však nesdělila. Okresní prokurátor Timothy Cruz neuvedl, zda bude řidič obviněn z trestného činu, ale dodal, že pokračuje trestní vyšetřování, píše agentura AP. „Toto ráno bylo nepředstavitelné,“ poznamenal s tím, že se lidé snaží zpracovat, co se stalo. O život podle pozdějšího sdělení úřadů přišel 65letý Kevin Bradley z New Jersey.

Požár ve fabrice v Číně
Fabriku v centrální Číně zachvátily plameny. O život přišlo nejméně 38 lidí

Společnost Apple vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že je „zdrcena dnešními šokujícími událostmi„ a tragickou smrtí „profesionála, který na místě pomáhal s nedávnou stavbou prodejny“. „Soucítíme se členy našeho týmu a zákazníky, kteří byli zraněni, a se všemi, které tato hrozná událost zasáhla,“ uvedla.

Auto zastavilo až ve skladu

Ve výloze obchodu, kam tmavé SUV najelo, zeje velká díra. Na místo krátce po neštěstí před 11:00 místního času přijeli záchranáři. Podle bostonské televizní stanice WCVB-TV se SUV zastavilo až v zadní části obchodu a řidič musel být z vozidla vyproštěn.

„Člověk by musel opravdu nabrat rychlost, aby skončil ve skladu v zadní části prodejny,“ řekl novinám The Patriot Ledger Frank O'Brien, který na místě nakupoval.