V Německu v noci na dnešek hasiči vyjížděli k popadaným stromům především na jihu. V okolí Freiburgu a na bavorských hranicích s Českem a Rakouskem jsou kvůli tomu uzavřeny některé silnice. Celkově je dnes podle agentury DPA ale situace v Německu ve srovnání s pondělím výrazně klidnější. Provoz na železnici by se měl vrátit do normálního stavu, ojedinělé problémy kvůli popadaným stromům se ovšem podle mluvčího německých drah nedají vyloučit.

Podle německých meteorologů bude bouřlivé počasí panovat i v několika příštích dnech, vítr ale již nebude dosahovat takové rychlosti jako ten, který doprovázel bouři Sabine. Obyvatelé na pobřeží Severního moře nicméně musí dál počítat s nebezpečím místních záplav, na další povodně ze vzedmutých vod Labe se připravují také v Hamburku.

I v Rakousku dnes čekají dozvuky bouře Sabine. Rychlost větru na horách by podle místní meteorologů mohla dosáhnout až 150 kilometrů za hodinu. Silný vítr předpokládajíé především v Horních a Dolních Rakousech, které hraničí s jižními Čechami a jižní Moravou. Několik silnic je kvůli popadaným stromům stále uzavřeno v rakouské části Podyjí. Nejsilněji bude dnes vítr vát na severní straně alpských vrcholů, extrémní stupeň nebezpečí meteorologové vyhlásili pro sever Vorarlberska a Tyrolska.

Počasí se oproti pondělí uklidnilo i ve Francii. Oranžový, tedy druhý nejvyšší stupeň varování už platí jen na severozápadním pobřeží země, které mohou postihnout záplavy, a na severu Korsiky. Na středomořském ostrově dnes dopoledne naměřili vítr o rychlosti téměř 220 kilometrů za hodinu, postupně bude ale slábnout. Omezena je kvůli němu lodní i letecká doprava. Silný vítr na severu ostrova rozšířil lesní požár.

Také ve Francii se doprava na železnici a na silnicích vrací k běžnému stavu. Podle mluvčího železnic SNCF je provoz omezen jen na několika málo místech, například v Normandii. Žádné zpoždění kvůli bouře zvané ve Francii Ciara nehlásí už ani letecká doprava. Pracovníci energetických společností postupně obnovují dodávky elektřiny.

Výstraha před silným větrem

V Británii dál platí varování před silným větrem a sněhem v Severním Irsku, Skotsku a na severozápadě Anglie. "Bouře Ciara je pryč, ale je stále větrno. Dál platí varování před sněhem a mrznutím a to v závislosti na tom, kde se nacházíte," řekla stanici Sky News Bonnie Diamondová z britského meteorologického úřadu.

V regionu Tridentsko-Horní Adiže na severovýchodě Itálie dnes kolem poledne zaznamenali kvůli poškozeným drátům dva rozsáhlé výpadky proudu. Podle dodavatelské společnosti Edyna bylo postiženo 150.000 až 200 tisíc odběratelů. Většinou se ale již podařilo dodávky proudu obnovit.

Počasí se uklidnilo také ve střední Evropě. V Polsku před bouří a větrem meteorologové dnes podle serveru TVN24 varují už jen u hranic s Českem a Slovenskem. Kvůli silnému větru nejezdí některé vleky v polské části Tater, kde si v pondělí bouře vyžádala tři lidské životy.

Na Slovensku nejsou hlášeny po pondělní bouři žádné větší škody. Hasiči vyjížděli hlavně k popadaným stromům. Slovenští meteorologové vyhlásili na dnešek nižší výstrahy, než jaké platily v pondělí.

Česko se dnes druhým dnem potýká s mohutným větrem, který ovšem není tak silný jako v pondělí. Stále ale působí problémy v dopravě a v dodávkách elektřiny. Komplikace se týkají zejména jižních a středních Čech.

Kromě tří mrtvých v Polsku si bouře už v pondělí vyžádala po jedné oběti ve Švédsku, Slovinsku, Británii, Itálii, Německu a Česku. Desátou oběť dnes ohlásilo Švýcarsko, kde zahynul řidič při nehodě způsobené větrem.