Bouři, která vyvolávala tornáda a záplavové deště, provázel nad USA vichr o rychlosti až 136 kilometrů za hodinu. Dva lidé přišli o život, když tornádo v Severní Karolíně zasáhlo jejich obytné přívěsy. Kromě nich zabily spadlé stromy ve státech New York, Delaware a Maryland další čtyři osoby. Jeden člověk zemřel v Pensylvánii poté, co jeho vozidlo unesl silný proud vody způsobený přívalovými dešti. Poslední dosud známou obětí je žena, kterou našli policisté mrtvou v jejím domě v New Hampshire.

Záplavy po bouři v North Myrtle Beach
Hurikán Isaias dorazil k východnímu pobřeží USA. Míří na Washington a New York

Ve městě Doylestown v Pensylvánii také museli lékaři ošetřit čtyři lehce raněné poté, co vítr strhl střechu zdejší školky. Ve Filadelfii tamní úřady přerušily provoz místních vlaků a dočasně uzavřely dálnici poté, co do dopravních mostů přes řeku Schuylkill narazilo nezajištěné plavidlo. Na předměstí Filadelfie rovněž úřady pátrají po mladém člověku, který údajně skočil do rozvodněných vod místní řeky.

V úterý bouře postupovala na sever přes stát New York, kde vyvracela stromy, ničila domy a způsobila povodně a požáry. "Bouře ve městě poráží stromy a láme větve. Berte to vážně. Pokud nemusíte být venku, zůstaňte doma," vyzval na twitteru starosta města New York Bill de Blasio. Trajektová a vlaková doprava byla přerušena, uzavřeny byly i některé nadzemní úseky metra.

Pracovníci odklízejí lehátka z pláže v Miami Beach na Floridě před příchodem hurikánu Isaias
K Floridě se blíží hurikán Isaias. Úřady uzavřely pláže a přístaviště

Dnes se Isaias dostal nad jihovýchod Kanady, kam přinesl rovněž vydatné deště a silný vítr. Nad provincií Québec ale dále zeslábl a podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) by měl zaniknout dnes v noci či ve čtvrtek. Dnes dopoledne místního času (odpoledne SELČ) již bouři doprovázel vítr o maximální rychlosti přes 60 kilometrů za hodinu.

Nejvíce škod živel zřejmě napáchal na východě a severu Severní Karolíny, kde udeřilo oko hurikánu. "Tato bouře se naštěstí pohybovala rychle a již opustila území našeho státu," řekl v úterý guvernér Roy Cooper.