Dálniční policejní hlídky hlásí ze zasažené oblasti stovky autonehod. Bouře komplikovala v jižních oblastech i leteckou dopravu. Na mezinárodním letišti v Charlotte ve státě Severní Karolína bylo zrušeno přes 1200 letů, což je více než 90 procent dnešního letového plánu. Charlotte je důležitým uzlem na jihu USA pro společnost American Airlines.

Zrušené lety

V Atlantě, která je hlavním letištěm pro Delta Air Lines, bylo do brzkého odpoledne místního času zrušeno 350 letů.

Do nedělního poledne napadlo 20 až 30 centimetrů sněhu v některých okresech Severní Karolíny. V centrální části státu působilo problémy výrazné náledí. Guvernér Severní Karolíny Roy Cooper řekl, že více než 41 tisíc domácností a firem se ocitlo bez dodávek elektřiny. Ve státě byly otevřeny tři nouzové ubytovny a další byly v pohotovosti pro lidi bez proudu nebo tepla.

Velitel severokarolínské dálniční policie Freddy Johnson řekl, že do nedělního dopoledne jeho lidé vyjížděli ke 200 kolizím automobilů a museli reagovat na 460 tísňových volání.

Výbuch podmořské sopky Hunga Tonga - Hunga Ha’apai, která leží asi 65 kilometrů od metropole tichomořského souostroví Tonga, na satelitním snímku.
Svět znepokojuje masivní erupce u Tongy. Tlaková vlna z výbuchu zasáhla i Česko

Dohromady více než 250 tisíc odběratelů bylo jen do dnešního dopoledne bez elektřiny. Zvláště silně byla zasažena Georgia, kde výpadky postihly téměř 110 tisíc odběrových míst. V Jižní Karolíně bylo podle agentury AP bez elektřiny téměř 90 tisíc domácností. Další výpadky byly na Floridě a v Tennessee.

Národní meteorologická služba (NWS) potvrdila, že jihozápad Floridy zasáhlo tornádo. Podle místní dálniční policie se přehnalo i přes mezistátní dálnici 75 poblíž města Naples a převrhlo nákladní automobil. Hlášena byla i lehčí zranění. Na jihozápadě Floridy se přerušily dodávky proudu asi pro 16 tisíc odběratelů.