Tragédie se udála kolem devatenácté hodiny (druhé ranní SELČ) na jezeře Table Rock, tedy v populární turistické oblasti poblíž městečka Branson na středozápadě USA. Bouře, spolu se silnými větry, místo zasáhla takovou silou, že loďku převrhla a ve vlnách usmrtila jedenáct lidí. Sedm, čtyři dospělí a tři děti, jich bylo převezeno do nemocnice. Dva jedinci byli zraněni vážně.

Na palubě lodi, které se říká "duck boat" a jež může sloužit i jako autobus, byly údajně i děti a podle místního šerifa Douga Radera také jeden z jeho lidí, jenž se posléze snažil pomoci záchranářům. "Nehoda byla podle mě zapříčiněna počasím, ano," dodal pro americkou CNN.

Po pěti dalších lidech se prý stále pátrá. Již dříve předpovědi varovaly, že středozápad USA zasáhnou ke konci pracovního týdne silné bouřky. V době té osudné byla na vodě celkem dvě stejná plavidla, jedno se nicméně stihlo vrátit ke břehu.

„Následující den bude opravdu velkou výzvou. Problémem bude i vítr, který na otevřeném prostranství zkrátka nemůže zastavit nic," řekl britskému zpravodaji The Guardian meteorolog Steve Linderberg k práci záchranářů. Právě vítr večer v oblasti dosahoval rychlosti 63 mil za hodinu (zhruba 101 kilometrů za hodinu). V pátek má být situace podobná.

Zmíněný Doug Rader dále prohlásil, že na palubě byly k dispozici záchranné vesty, netuší však, zdali je lidé při plavbě měli na sobě. V noci záchranáři, včetně místních hasičů, práci kvůli ztíženým podmínkám přerušili, pokračovat chtějí v blíže neupřesněných ranních hodinách.


Není to poprvé, co je "obojživelník" zapleten do úmrtí lidí. V roce 2015 v Seattlu zemřelo na následky jeho srážky s autobusem pět studentů a desítky dalších byly zraněny, jen o rok později zesnula řidička motocyklu v Bostonu, kterou vozidlo srazilo na silnici. V roce 2013 musel nejmenovaný majitel zrušit výjezd, neboť vůz začal při jízdě hořet.