Třiaosmdesátiletá herečka tak učinila v návaznosti na otevřený dopis vládě, který ve středu publikovala v pařížském listě Le Parisien. V něm mimo jiné kritizuje nedávnou Macronovu dovolenou, kterou prezident strávil v loveckém revíru Chambord na řece Loiře.

„Je skandální a naprosto nevhodné, aby hlava státu gratulovala lovcům nad jejich ještě nevychladlou kořistí,“ uvedla doslova.

"Ve svém dopise upozorňuji na to, co dělají pro zvířata všechny evropské země - kromě mé domoviny," vysvětluje Bardotová v deníku Le Parisien. "Jiné země zakazují štvanice, chov pro kožešinu, vykořisťování divokých zvířat v cirkusech či porážku bez omráčení. A Francie?"

Někdejší kráska si rovněž postěžovala, že jí prezident neodpovídá. "Mám toho dost! Napsala jsem Macronovi dva otevřené dopisy. A nikde žádná odpověď!"

Už za měsíc vychází Bardotové  kniha na téma jejího dlouholetého boje za práva zvířat. Bude se jmenovat Larmes de Combat (Slzy zápasu). Autorka říká, že půjde o její poslední knížku - "o mém pohledu na společnost, způsob, jakým je spravována a jak se v mé zemi se zvířaty zachází."

V úterý odstartovala kampaň nadace Bardotové  proti používání kožešin v módním průmyslu. V Paříži i jinde se objevily plakáty a na nich snímek muže v kabátu se zkrvaveným kožešinovým límcem: Text plakátu zní: "Zvířata mám rád… mrtvá!" 

"Už mi nezbývá moc času," podotýká k rázné akci Bardotová. "Než se přidám k Johnnymu (míněn je nedávno zesnulý zpěvák Johnny Hallyday), chci dosáhnout ještě jednoho zadostiučinění."