Euroskeptičtí Češi jim radí, aby to udělali, a to i přes fakt, že podle odborníků se případný odchod Británie podepíše nejvíce právě na zemích jako je Česká republika. „Já bych vystoupil také hned, nelíbí se mi, co všechno nám Evropská unie určuje. Britům fandím a taky trochu závidím. U nás na taková rozhodnutí nemají lidé odvahu," myslí si například pětapadesátiletý Miroslav K. z Kostelce nad Orlicí. A není sám, kdo Brexitu fandí, nejen na sociálních sítích v poslední době lidé o tématu diskutují. Ale nutno podotknout, že velký počet je i jeho zastánců. Tak jako v Británii, kde jsou voliči podle průzkumů rozděleni fifty-fifty, i v Česku jsou slyšet hlasy zastánců setrvání země v členství evropských států.

Dlouho nerozhodný byl také Angličan Paul, který má na Rychnovsku kamarády a širší rodinu. „Pochází odtud manželka mého bratrance. V Česku jsem byl několikrát," prozradil.
Podle jeho slov si tu připadal „evropsky". A to i díky tomu, že je Česko v Unii. „Patříme do společenství, které má vliv. Je jasné, že spolu budeme spolupracovat, že si pomáháme," prozradil. Podle něj by o část vlivu Británie svým odchodem přišla.
„Hodně se teď mluví o migraci a také o pracovní síle z jiných zemí. Podle mě to takový problém není. Navíc – některé pozice ani sami Britové zastávat nechtějí," poznamenává Paul. Ačkoli si podle svých slov nebyl jistý, jak se rozhodne, po dlouhém uvažování řekne Brexitu ne.
„Chci být součástí Evropy. Nechci, aby se naše země separovala. To podle mě není cesta, která by byla v dnešní době moudrá. Je to jako vyskočit z letadla bez padáku," pokračoval s tím, že ho překvapilo, jak euroskeptičtí jsou samotní Češi.
„Nemyslím to zle, ale Evropská Unie Česku rozhodně víc dala, než vzala. Tento postoj

moc nechápu. Navíc Česká republika je malá země. Kdybych v ní žil, radši bych setrval ve společenství se

svými sousedy, jako je Německo. A to už jen z důvodu bezpečnosti," dokončil svůj názor Paul.