Tragédie na fotbalovém stadionu Hillsborough se odehrála 15. dubna 1989 v anglickém městě Sheffield během semifinálového utkání FA Cupu mezi Liverpoolem FC a Nottinghamem Forest. Policie tehdy vpustila na přeplněnou tribunu příznivců Liverpoolu několik tisíc dalších fanoušků. Vypukla obrovská tlačenice, v níž bylo 96 osob ušlapáno k smrti a více než 700 zraněno. Událost představuje dodnes nejhorší katastrofu v dějinách britského sportu. 

Ve středu 9. srpna se z ní začalo před městským soudem ve Warringtonu zodpovídat pět obviněných, z toho tři bývalí policisté. Konkrétně jde o bývalého vrchního konstábla Normana Bettisona a bývalé policejní důstojníky Donalda Dentona a Alana Fostera. Spolu s nimi jsou obviněni i bývalý tajemník sheffieldského fotbalového klubu Graham Mackrell a právník Peter Metcalf. Informovala o tom agentura AFP.

Bettison je obviněn ze čtyř trestných činů souvisejících s vykonáváním veřejné funkce - mimo jiné z toho, že lhal o své vlastní účasti na tragédii a o skutečném podílu fanoušků. Metcalf, Denton a Foster čelí žalobě, že jednali s úmyslem zvrátit průběh veřejného práva (údajně totiž manipulovali s některými svědeckými výpověďmi a svévolně je měnili). 

Mackrell coby bývalý tajemník sheffieldského fotbalového klubu zodpovídal za bezpečnost stadionu, žaloba ho proto viní, že nezajistil přiměřenou bezpečnost a péči o zdraví diváků. 

K soudu se začali sjíždět i příbuzní těch, kteří před osmadvaceti lety na stadionu zemřeli. "Je to začátek nového předělu dějin Hillsborough," řekla AFP Evelyn Millsová, jejíž tehdy jedenadvacetiletý bratr Peter McDonnell patřil mezi oběti.