Robert Murat, kterého loni v létě vyslýchala policie jako podezřelého z únosu této čtyřleté dívky, vysoudil od britských novin odškodnění 600 tisíc liber, tedy asi 18 milionů korun.

Čtyřiatřicetiletý britský makléř, kterého noviny spojovaly se záhadným únosem Madeleine McCannové z apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz, má prý zkažený život.

„Zruinovaly život můj i mé rodiny,“ prohlásil na adresu jedenácti britských deníků u soudu v Londýně.

Murat byl podle novin podezřelý už jen tím, že se jeho tehdejší bydliště nacházelo jen 150 metrů od objektu, odkud britské děvčátko beze stopy zmizelo 3. května 2007. Svědci ho i v době únosu viděli procházet kolem apartmánu. Jeho údajnou vinu ale nikdy vyšetřovatelé neprokázali.

Dodnes se tělo malé Maddie nenašlo. A to i přesto, že její rodiče vypsaly za nalezení mnohamilionovou odměnu a požehnal jim osobně ve Vatikánu i papež Benedikt XVI.

V srpnu našli vyšetřovatelé v bytě i pronajatém autě stopy krve. Bizarní seznam podezřelých se tak rozrostl od pedofilního gangu, Brita Roberta Murata až po rodiče Kate a Gerryho McCannovi.

Za spekulace, že dívku zabili, vysoudili už v březnu od tištěných médií odškodné přes půl milionu liber. Nikdy se přitom tyto spekulace nepotvrdily. Portugalští vyšetřovatelé se přesto domnívají, že dívka je dávno po smrti.