„Vyšetřování toho útoku se účastní více než 250 policistů z protiteroristických jednotek,“ uvedla Ruddová. Britská vláda podle ní vynakládá nemalé zdroje, aby zjistila, co přesně se 4. března v Salisbury stalo. „Ráda bych zdůraznila, že všichni postupují velmi rychle a profesionálně,“ dodala.

Podle ní vyšetřovatelé do této doby identifikovali na 240 svědků a zaevidovali více než 200 důkazů. Vyšetřování zítra vstoupí do svého sedmého dne.

Ruský špion Sergej Skripal
Julija Skripalová si nezasloužila být otrávená, tvrdí její přítelkyně

Třiatřicetiletá Julija Skripalová i její šestašedesátiletý otec zůstávají v péči lékařů, poté co minulou neděli zkolabovali na lavičce před nákupním centrem v britském Salisbury. „Jejich stav zůstává kritický, ale stabilizovaný,“ potvrdila Ruddová.

Mírně se údajně zlepšil stav seržanta Nicka Baileyho, který se jako první pokoušel poskytnout Skripalovi i jeho dceři nezbytnou pomoc. Policista sice stále ještě nemá vyhráno, je ale vzhůru a komunikuje se svou rodinou. Rovněž odmítl, aby se o něm mluvilo jako o hrdinovi.

Moskva znovu popřela, že by byla do útoku jakkoli zapletena. „Pokud zjistíme, že za útokem na Skripala stojí Rusko, naše reakce bude tvrdá a nekompromisní,“ varoval již dříve britský ministr zahraničí Boris Johnson.

Salisbury - místo činu
Britové po útoku nervovým plynem povolali do Salisbury 180 vojáků

Bývalý důstojník GRU a agent MI6 Skripal byl v roce 2006 za špionáž odsouzen k třinácti rokům vězení. O čtyři roky později byl však v rámci americko-ruské výměny špionů propuštěn.

Po svém zatčení, ke kterému došlo v prosinci 2004, Skripal přiznal, že byl v roce 1995 naverbován britskými tajnými službami. Za informace o ruských agentech působících v Evropě dostal více než sto tisíc dolarů.