Podle dnešních policejních informací bylo mezi přistěhovalci sedm dětí. Hospitalizovaní Indové byli dehydrovaní a přehřátí, rychle se ale údajně zotavují a policie dnes zahájila jejich výslech. Z 64 kontejnerů, které převážela belgická loď, policie už otevřela přes třicet.

Loď do Tilbury připlula z belgického přístavu Zeebrugge po osmihodinové cestě. Do přístavu byl kontejner dopraven hodinu před vyplutím.

Do vyšetřování případu se zapojili policisté z Británie i Belgie, přizvána byla i mezinárodní policejní agentura Interpol a indické velvyslanectví v Londýně. Policisté incident vyšetřují jako pašování lidí a pokus o vraždu. Vyšetřovatelé se nyní podle BBC snaží zjistit, kdo kontejner do belgického přístavu dopravil.

Podle agentury AFP není kauza indických imigrantů prvním podobným případem, některé další měly ještě tragičtější vyústění. V roce 2000 bylo v kontejneru přepraveného ze Zeebrugge do britského Doveru objeveno 58 napolo udušených Číňanů. Větrací otvory kontejneru byly utěsněny, trýznivou cestu do Spojeného království tehdy přežili jen dva čínští imigranti. Naposledy byl podobný případ v Británii zaznamenán loni v červenci, kdy policie objevila 15 přistěhovalců v kontejneru v Doveru. Zatkla tehdy dva převáděče.