Šlo o nejhorší útok během násilností, které v uplynulém týdnu sužovaly britská města, připomněla agentura AP.

Oba obvinění muži mají být dnes ráno předvedeni k soudu, jenž jim sdělí obvinění ze tří vražd.

Jedním obviněným je šestadvacetiletý Joshua Donald z prostředí pouličních gangů v Birminghamu. Druhému obviněnému je 17 let a žije ve stejné čtvrti jako trojice obětí. Jeho totožnost policie neupřesnila vzhledem k jeho věku.

Oba se budou zpovídat ze zavraždění dvacetiletého Haroona Jahana a dvou bratrů, třicetiletého Shazad Aliho a o rok staršího Abdula Musavira. Trojice ve středu hlídkovala před obchody vlastněnými etnickými Pákistánci a místní mešitou, když je ve vysoké rychlosti srazilo auto s údajnými pleniteli.

Na případu pracovalo 70 detektivů

Obvinění je výsledkem intenzivního vyšetřování, na němž se podílel tým 70 detektivů. V souvislosti s vraždou policie v posledních dnech zadržela čtyři muže. Kromě dvou nyní obviněných mezi nimi byl i šestnáctiletý mladík a dvaatřicetiletý muž, jenž však byl propuštěn na kauci.

Událost hrozila zažehnout střety mezi asijskou a černošskou komunitou v oblasti, ale otec Haroona Jahana učinil několik veřejných prohlášení, v nichž vyzval k rasové harmonii a odmítl odplatu.

Nejhorší násilnosti v Británii za posledních 30 let si vyžádaly celkem pět obětí. Nepokoje propukly minulou sobotu v londýnském Tottenhamu po protestu kvůli zastřelení devětadvacetiletého Marka Duggana při policejní akci. Předchozí tři noci však už byly zřejmě i díky zvýšenému počtu policistů v ulicích anglických měst klidné a zatím nejsou hlášeny násilnosti ani dnes.

Čtěte také: Další klidná noc v Británii, vláda chystá reformu policie