Policie zatkla dva lidi v pátek pozdě večer. Podle dostupných informací se jedná o 47letého muže a 54letou ženu, kteří pocházeli z Crawley.

"Vyzýváme veřejnost, cestující a obyvatele v okolí Gatwicku, aby byli ostražití a okamžitě nás kontaktovali v případě, že se domnívají, že mají informace, jež by pomohly pachatele dostat před soud," uvedla policie ve svém prohlášení. 

 

"Naše vyšetřování dál pokračuje," sdělil vyšetřovatel James Collis.

Chaos na letišti v Gatwicku.
Nad Gatwick se vrátil dron. Britské letiště se na hodinu opět zastavilo

Kvůli opakovaným problémům s drony se na druhém nejrušnějším letišti v Británii vůbec nelétalo od středečního večera do pátečního rána, což narušilo plány více než 100 tisíc pasažérů. Provoz se zastavil celkem na více než 30 hodin, zrušeno bylo 760 letů.

Provoz na Gatwicku se pak kvůli dalšímu výskytu dronu na krátko znovu zastavil i v pátek večer.

Nasazení vojenské techniky

Britská média informovala, že ve snaze zabránit dalším problémům byla na letišti nasazena vojenská technika, která zřejmě dokáže dron vystopovat a také narušovat komunikaci s osobou, která jej ovládá.

Úřadům se nicméně stále nepodařilo problémové drony zneškodnit. Není ani jasné, zda se už podařilo dopadnout jejich pilota či piloty, policie totiž neuvedla, z čeho podezírá dvě zatčené osoby.

Londýnské letiště Gatwick
Londýnské letiště Gatwick je částečně v provozu. Policie stále pátrá po dronech