Razie byla provedena ve středu brzy ráno v Doveru, Folkestonu a v Lyddu ve východním Kentu.  V Doveru byla ráno zatčena dvojice mužů ve věku 47 a 25 let. O něco později pak byli ve Folkestonu zadrženi osmatřicetiletá žena a o rok starší muž. Všichni zatčení skončili ve vazbě.

Policie kromě toho prohledala deset dalších adres, mimo jiné myčku automobilů a továrnu. Celkem objevila 12 obětí, které obvinění drželi v moderním otroctví. Podle serveru Kent Live všichni pocházeli z České republiky a policie je předala Armádě spásy, aby se o ně postarala.

„V návaznosti na policejní operaci byla všem obětem nabídnuta bezpečná doprava do ochranné péče a podpora specialistů, kterou na základě smlouvy s vládou provozuje Armáda spásy,“ uvedla k případu Anne Readová z britské Armády spásy.

„Boj proti obchodování s lidmi a modernímu otroctví je prioritou Kentské policie a budeme neúprosní při hledání těch, o kterých se domníváme, že jsou odpovědní za vykořisťování ostatních,“ uvedla Kentská policie ve svém prohlášení.

Podle serveru Kent Live pracovala britská policie na odkrytí toho, co označovala jako Východoevropský kruh otroctví, od března letošního roku a spolupracovala přitom i s českou policií. Server BBC pak uvádí, že zločinecký gang neměl vazby pouze do České republiky, ale i na Slovensko.